Průvodce voskyPrůvodce vosky Mix Epil

Epilace může být pro někoho oproti „klasickému“ holení žiletkou velkým strašákem. Nabídka produktů na epilaci je navíc tak široká, že může být složité se v ní vyznat a vybrat si ten správný produkt právě pro vás. Proto jsme připravili základní informace o způsobech epilace a rozdíly mezi nimi.


Epilační vosky

Epilačních vosků je celá řada, avšak některé vlastnosti mají všechny společné. Vosky se musí před použitím rozehřát na určitou teplotu ve speciálních přístrojích. Tato teplota se liší podle konkrétního vosku, ale pohybuje se mezi 35-50 °C. Vosky se nanáší na pokožku nejčastěji dřevěnými špachtlemi. Poté se na ně přitiskne speciální papír či textilie a proužek vosku se strhne opět proti směru růstu chloupků. Některé vosky jsou připraveny k rozehřátí ve speciálních aplikátorech a další lze používat i bez papíru či textilie. Důležité je však před aplikací na pokožku vždy vyzkoušet teplotu vosku, aby nedošlo k popálení.

Výhodou epilace voskem je, že lze epilovat větší plochy pokožky najednou a účinek je dlouhodobější než u ostatních metod. Nevýhodou může být lehce vyšší bolestivost a že chloupky se většinou musí nechat dorůst do větší délky.

Výběr vosku na epilace je nutné přizpůsobit místě na těle, kde chceme epilaci provádět, tloušťce a délce chloupků a citlivosti pokožky.

Na našem e-shopu naleztene širokou nabídku epilační vosků ve formě zrnek, klasický horkého vosku v plechovce nebo ve formě roll-onu, který se velmi snadno nanáší na pokožku.

Cukrové pasty

Používání cukrových past čím dál populárnější. Tím, že se chloupky trhají po směru růstu je epilace méně bolestivá a lze tak pasty využít i pro citlivější pokožku nebo na citlivější partie. Chloupky také díky tomu nezarůstají. Většinou se nepoužívají žádné další papíry či textilie a cukrovými pastami lze trhat i velmi jemné a krátké chloupky. Nevýhodou může být vyšší časová náročnost epilace, protože chloupky se vytrhávají po malých oblastech.

Cukrovou pastu je nutné předehřát ve speciálních přístrojích na potřebnou teplotu. Ta se může u jednotlivých cukrových past lišit a je tak nutné se řídit pokyny výrobce. Poté se prsty v rukavici nabere požadované množství cukrové pasty a utvoří se z ní kulička. Tou se pak přejíždí proti směru růstu chloupků a po směru růstu se rychlými tahy chloupky vytrhávají.

Cukrové pasty mají přírodní složení, a tak nedráždí pokožku. Lze je také z pokožky snadno odstranit omytím vodou.


Péče o pokožku

Před samotnou epilací je vhodné použít speciální předepilační přípravky, které pokožku dokonale odmastí, odstraní případné zbytky tělových krémů a další kosmetiky a nadzvedávají chloupky pro jednodušší přilnutí vosků a cukrových past. Předepilační kosmetika také snižuje podráždění pokožky během epilace.

Po epilaci je důležité použít správné poepilační kosmetické produkty, které pokožku zklidní, omezí její zčervenání, hydratují ji a odstraní zbytky předepilační kosmetiky či vosku a pasty.

  Pokud si nevíte rady se správným výběrem produktů, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám vše vysvětlíme a poradíme!