Epilace

Informace o epilaci.
Bolí epilace?
Stupeň bolesti při epilaci je velmi individuální. Bolest lze omezit používáním správných předepilačních a poepilačních produktů a výběrem správného epilačního produktu. Pokud budete na epilaci chodit pravidelně, bolest bude minimální, protože chloupků...
Jak často musím chodit na epilaci?
Vzhledem k životnímu cyklu chloupků se doporučuje epilace každé 4 týdny. Tato doba však může být individuální, podle toho, jak rychle rostou chloupky zrovna vám.
Jak musím mít dlouhé chloupky před epilací?
Standardně se doporučují chloupky dlouhé 0,5 cm. Kratší chloupky by nemusely epilační produkty zachytit a epilace delších chloupků je zbytečně bolestivá.
Jaký je rozdíl mezi epilací voskem a cukrovou pastou?
Epilace voskem je rychlejší, protože se odstraňují větší plochy chloupků najednou. Může být bolestivější. Epilace cukrovou pastou je méně bolestivá, avšak časově náročnější.
Kdy nesmím jít na epilaci?
Pokud máte porušenou pokožku, např. zraněním nebo nějaké akutní kožní onemocnění.
Které části těla lze epilovat?
Všechny. Podle zvolené části těla a typu chloupků je však nutné zvolit konkrétní epilační produkt.
Mohu jít na epilaci i když mám citlivou pokožku?
Před každou epilací je nutné provést alergický test. Pokud je vše v pořádku, je možné s epilací pokračovat. Doporučujeme využívat produkty určené přímo na citlivou pokožku a používat před a poepilační produkty.
Proč epilovat?
Oproti depilaci (holení) se chloupky při epilaci odstraní i s kořínkem, a tak si můžete užívat hladkou pokožku až po několik týdnů.
Vyrostou po epilaci mé chloupky tvrdší a tmavší?
Naopak. Při pravidelné epilaci roste chloupků méně a jsou jemnější a světlejší.
Upozorňujeme, že dotazy mohou odesílat pouze přihlášení uživatelé