Slovník pojmů

Všechny důležité pojmy ohledně epilace.
Alergický test
Především u nových kientek je nutné provést alergický test. Ten se provádí aplikací malého množství epilačního produktu na pokožku. Pokud nenastane žádná alergická reakce, je možné s epilací pokračovat.
Cukrová pasta
Cukrová pasta je epilační produkt s přírodním složením. Epilace cukrovou pastou je méně bolestivá, avšak časově náročnější.
Depilace
Při depilaci dochází k odstranění pouze viditelné části chloupku. Nejčastěji se provádí holením. Výhodou je bezbolestnost, nevýhodou rychlé dorůstání chloupků.
Epilace
Při epilaci se odstraňuje chloupek i s kořínkem a tak vydrží pokožka hladká po delší dobu.
Epilační vosk
Epilační vosk je speciální produkt, který se musí rozehřát v ohřívači. Poté se nanese na pokožku a po zatvrdnutí strhne i s chloupky. 
Ohřívač
Ohřívač je speciální přístroj určený k rozehřívání epilačních vosků a cukrových past před epilací.
Parafín
Parafín je speciální vosk, který se používá na zábaly rukou, nohou nebo i dalších částí těla. Díky prohřátí a prokrvení pokožky působí proti bolesti svalů a kloubů a hydratuje a zjemňuje pokožku.
Poepilační produkty
Produkty určené pro použití těsně po epilaci. Zklidňují a hydratují pokožku a odstraňují případné zbytky epilačních produktů.
Předepilační produkty
Speciální produkty určené pro použití těsně před epilací. Hydratují a zklidňují pokožku, nadzvedávají chloupky, a tak pomáhají přilnutí epilačních produktů.
Upozorňujeme, že dotazy mohou odesílat pouze přihlášení uživatelé